Jak działa analizer skóry Nati V3?
Za pomocą Nati możemy dokonać automatycznego pomiaru poszczególnych parametrów. Krótkie badanie pozwala ocenić stan skóry Klienta aż na 8 poziomach: struktury skóry, poziomu jej natłuszczenia, złuszczenia i nawilżenia, wielkości porów oraz zmarszczek, zmian naczyniowych, a także przebarwień. Najważniejszy jednak jest fakt, że w tak prosty i intuicyjny sposób możesz dostarczyć swoim Klientom profesjonalny raport o stanie ich skóry! Jeśli więc prowadzisz salon kosmetyczny, ośrodek SPA, aptekę lub gabinet dermatologiczny, to urządzenie będzie idealne dla Ciebie i Twoich Klientów. Dzięki intuicyjnej obsłudze w szybki i prosty sposób określisz indywidualne potrzeby skóry Twojej Klientki, a następnie dopasujesz do jej potrzeb odpowiednią pielęgnację. Na koniec musisz wiedzieć, że analizer posiada bazę Klientów, dzięki czemu istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli i sprawdzenia osiągniętych efektów pielęgnacyjnych.
Nati pozwala określić stan skóry na 8 poziomach
- Struktura skóry + funkcja 3D
- Natłuszczenie
- Złuszczenie
- Wielkość porów
- Wielkość zmarszczek
- Zmiany naczyniowe
- Przebarwienia
- Nawilżenie
BADANIE ORAZ STUDIUM PRZYPADKÓW
1.Struktura skóry
Badanie wykonujemy przez zrobienie zdjęcie w strefie podanej na instrukcji. Patrz modelka. Strefa zaznaczona jest kolorem kremowym. Strukturę skóry wykonujemy na obszarze szyi, ponieważ w tym miejscu skóra jest cieńsza i pozbawiona tkanki tłuszczowej, dzięki czemu zmiany w elastyczność i gęstości skóry będą bardziej widoczne. Zanim wykonamy zdjęcie - ważnym elementem badania jest zaznaczenie na mapie twarzy miejsca badania – za pomocą krzyżyka. Wybieramy miejsce badania i za pomocą kursora zaznaczamy. Na mapie twarzy pojawi się krzyżyk.
Skala (wartość wg skali BOFS)
0 – 8 doskonała
8 – 10 dobra
Powyżej 10 nieprawidłowa
Interpretacja wyników
Klient - 40 lat, kobieta.
1) Pierwszym wynik odczytujemy wg skali kolorystycznej. W powyższym przypadku klient ma strukturę prawidłową.
2) Sprawdzamy – jak nasz wyniki klienta odnoszą się do wieku – w tym przypadku wynik jest na linii wieku.
+ FUNKCJA 3D
2.Natłuszczenie
Ten parametr bada poziom sebum. Badanie wykonujemy za pomocą płatka SEBUM STRIP. Szarą część przykładamy do miejsca zaznaczonego na mapie twarzy: czoło, okolice nosa. Przytrzymujemy przez 5 sekund dociskając delikatnie opuszkiem palca, żeby płatek przylegał równomiernie.
Po 5 sekundach płatek przykładamy do otworu kamery i za pomocą przycisku OK robimy pomiar.
Skala
0 – 10,99 % skóra sucha
11 – 14,99 % skóra z tendencją do przesuszania się
15 – 20,99 % prawidłowe natłuszczenie skóry
21 – 25,99 % skóra z tendencją do przetłuszczania się
26 – 100 % przetłuszczająca się
Natłuszczenie prawidłowe: 18,88%. Wiek 40 lat.
Nasz klient znajduje się blisko linii wieku. Natłuszczenie jest prawidłowe. Wszystko jest w normie.
3. Złuszczanie
Parametr złuszczanie bada poziom martwych komórek i określa, czy skóra jest pielęgnowana w sposób prawidłowy. Badanie wykonujemy za pomocą płatka CORNEUM STRIP. Najpierw ściągamy z czarnej części folię ochronną, a następnie przykładamy we wskazane miejsce – policzki. Po chwili ściągamy i przykładamy do kamery.
Skala
0 -11,99 % dobre
12-20,99 % w normie
21-100 % nadmierne
Standardowy poziom złuszczania dla dobrze pielęgnowanej skóry jest pomiędzy 6 a 10%.
Wynik 31,79% - nadmierne, oznacza, że jest bardzo wysokie i jest duża ilość martwego naskórka. Może być oznaką intensywnych zabiegów złuszczających lub złej kondycji skóry.
Ilość martwego naskórka u kobiet zdecydowanie zmienia się po okresie menopauzy, gdzie zachodzące zmiany w organizmie mają również zdecydowany wpływ na kondycję skóry i jej poszczególne parametry
4.Pory
Badanie porów określi jaka jest ich średnica oraz pozwoli zobaczyć czy są one zanieczyszczone. Kamerę przykładamy bezpośrednio do badanego miejsca.
Okolice nosa, czoło. Po pojawieniu się na ekranie wyraźnie widocznych porów.
Skala
0 – 0,1 mm pory małe
0,11 – 0,15 mm normalne
Powyżej 0,16 mm rozszerzone
Ujścia gruczołów łojowych są normalnej wielkości, odpowiednie do wieku.
5.Zmarszczki
Badanie zmarszczek określi nam ich szerokość. Przykładamy kamerę do miejsca, które chcemy zmierzyć. Zmarszczka powinna być w środku pola badawczego. Za pomocą przycisku wykonujemy zdjęcie. Pomiar wykonywany jest automatycznie. Ważne! Zanim wykonamy badanie – zaznaczamy na mapie twarzy zmarszczkę, jaka chcemy zmierzyć. Ułatwi nam to zbadanie tej samej zmarszczki podczas badania porównawczego.
Skala: (szerokość w mm)
0 – 0,05 mm małe, płytkie
0,06 – 0,1 mm średnie
0,11 – 2,7 mm głębokie
Zmarszczka 0,124 mm – głęboka, za duża jak na ten wiek, powyżej linii wieku
6.Zmiany naczyniowe
Badanie zmian naczyniowych wykonywane jest dzięki diodom UV. Zdjęcie wykonujemy tam, gdzie zmiany występują. W przypadku dużego problemu u klienta należy wykonać kilka zdjęć zmian. Ważne jest zaznaczenie miejsce na mapie twarzy przed wykonaniem pomiaru. Zmiany naczyniowe badane są w mm2. Rozległość zmian świadczy o intensywności problemu.
Skala, zmiany naczyniowe (powierzchnia badana w mm)
0 - 2 mm2 dobrze – skóra zdrowa
2.01 – 10 mm2 źle unaczyniona
Powyżej 10 mm2 bardzo źle unaczyniona z tendencją do trądziku różowatego
Zmiany naczyniowe mierzone są za pomocą światła UV. Wynik naszego klienta to 3,31 mm2. Nasz klient ma źle unaczynioną skórę. Zmiany są widoczne.
7. Przebarwienia
Przebarwienia badane są również za pomocą światła UV. Zanim wykonamy zdjęcie, należy zaznaczyć miejsce badania na mapie twarzy. Przebarwienia mierzone są w %. Określana jest intensywność nasycenia przebarwienia w stosunku do skóry zdrowej klienta. Dlatego ważne jest, ale zdjęcie zawierało zarówno zmianę pigmentacyjną jak i skórę zdrową. Polecamy wykonać kilka zdjęć w tym parametrze dla całościowej diagnostyki problemu.
Skala
0 - 10% - Skóra zdrowa z prawidłową ilością i rozmieszczeniem melaniny
11 - 55 % - Przebarwienia naskórkowe (żółte, żółto – brązowe)
56 - 100 % - Przebarwienia skórne – szaro brunatne kolor
Wynik badania: 11,08% - wynik naszego klienta wykazał – przebarwienia naskórkowe
8.Nawilżenie
Poziom nawilżenia badamy poprzez parametr fizyczny, który polega na pomiarze zawartości wody w warstwie naskórka. Badanie wykonujemy w 2 miejscach: strefa T – czoło i strefa U – policzek. Podczas badania należy zwrócić uwagę na to, aby cały sensor przyłożony był do skóry – można go lekko docisnąć.
Nawilżenie naszego klienta w strefie T – 45% (bardzo dobry wynik, dużo lepszy niż średnia w tym wieku), strefa U – 24% - nawilżenie nieprawidłowe, za niskie jak na wiek badanego – adekwatny dla osoby starszej.
Uwaga Analizery skóry są nową, wciąż rozwijaną technologią.
Badania skóry urządzeniem nie gwarantuje 100% skuteczności i należy je traktować jako
uzupełnienie standardowego badania.